Milyen gyakran kell arcradírt használni?
Az arcbőr kifejezetten érzékeny terület, így óvatos tisztításáról kell gondoskodnunk a mindennapokban. A téli és nyári időszakban egyaránt fontos az arcradír használata, hiszen télen a szél, nyáron a nap szárítja ki, és mindkét esetben veszíthet rugalmasságából.
Miért szükséges arcradírt használni?
A legfontosabb dolog, hogy a számunkra megfelelő háméasztót használjuk. Egyéni preferenciák döntik el, hogy kinek milyen arcradír való. Normál-, zsíros-, száraz-, vagy érzékeny a bőröd? Esetleg kombinált? Ezeket a szempontokat mind figyelembe kell venni. Az elhalt hámsejtek, szennyeződések, eltömődött pórusok, pattanások bőrünkről való megtisztítása alapköve a ragyogó bőrnek, amire mindannyian vágyunk.
Mikor érdemes radírozni?
Ez igy egyéni szempontok alapján megalkotott folyamat. Van, akinek minden másnap is alkalmas, ez leginkább zsíros bőrnél megfelelő. Van azonban, akinek heti 1-2 alkalom bőven elég, ugyanis normál vagy száraz a bőre.
Mikor tilos hámlasztani?
A bőr bármilyen sérülés esetén, azaz nyílt- vagy egyéb sebek, vágások jelenlétében. A hámlasztás irritálja a bőrsérülést, sebet, így nagyobb kárt okozhatunk a bőrfelszínen, valamint a gyógyulási idő is jóval hosszabb lesz, ami csúnya hegeket okozhat. Ezenkívül sebezhetővé teszi a bőrt különböző baktériumok által okozott fertőzésekkel szemben. Ez minden bőrtípusra vonatkozik!
Fontos:
- Mindig moss kezet és arcot tiszta vízzel, mielőtt elkezded a hámlasztást.
- Győződj meg arról, hogy mindig tiszták az eszközök, amiben kikevered, és amiveé felviszed az arcradírt.
- Soha ne dörzsöld túl erősen, az arcbőr nagyon sérülékeny.
- Bánj óvatosan a még egyszer sem használt hámlasztókkal. Főként a boltban vásároltakkal, és az illatosított verziókkal. Kis felületen (az álladnál például), végezz bőrpróbát első használat előtt.
Arcra és testre mit használjak?
Az arc és a test bőre különböző vastagságú, érzékenységét tekintve is jelentős különbségek vannak. Nem használhatjuk ugyanazt, mindkettőnek másra van igénye. Arcra nagyon finom szemcsés, bőrkímélő alapanyagokat válasszunk (például: olívamag őrlemény 100-300 mikrogrammos), testre pedig mehetnek a valamivel nagyobb szemcsés hozzávalók, mint például a cukor, kávézacc, vagy olívamag őrleményből a 300-600 mikrogrammos méret.
Mi a rossz reakció jele?
Ilyen például a fájó, égő bőrpír. Jelentheti azt is, hogy túl erősen dörzsöltedm vagy akár valamelyik összetevővel szembeni túlérzékenységet is mutathat.
Mit tegyek hámlasztás után?
Nagyon fontos a megfelelő utóápolás. A bőrt hidratálni kell, hiszen enélkül sérülékeny és érzékeny lehet. Egy számodra alkalmas hidratáló krémmel megelőzheted a további kiszáradást, és segíted helyreállítani a nedvességvesztést. Ezt a lépést sose hagyd ki, bőröd épsége múlik rajta! A másik szintén nagyon fontos dolog, hogy használj rendszeresen fényvédőkrémet. Főleg hámlasztás után, hiszen ilyenkor az amúgy is gyenge védekezőképeessége tovább romlik. De a jó hír az, hogy egy kis odafigyeléssel ez a probléma könnyen orvosolható.